Earn money online in Assamese | Earn money online without investment in assamese ( 2021 )

আজিৰ পৃথিৱীত , সকলোৱে স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰ কৰে আৰু সকলোৱে ইণ্টাৰনেট ব্যৱহাৰ কৰি আছে। কিন্তু আপুনি জানেনে যে আমি ইণ্টাৰনেটৰ জৰিয়তেও টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰোঁ। যদি আপুনি এই পোষ্টটো মনোযোগেৰে পঢ়ে, আপুনি সহজে ঘৰত বহি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব। অনলাইনত ঘৰৰ ধন উপাৰ্জনৰ বহুতো উপায় আছে। কিছুমানে প্ৰকৃততে টকা দিয়ে আৰু কিছুমানে নিদিয়ে। ইয়াত মই টকা খৰচ নকৰাকৈ অনলাইন ত টকা উপাৰ্জন কৰাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ 10 টা উপায় কম , ইয়াৰ দ্বাৰা আজি আমি কিছুমান উপায় শিকিম য’ত আমি ইণ্টাৰনেটৰ পৰা ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰোঁ।

   ঘৰত বহি ইণ্টাৰনেট অনলাইনৰ পৰা টকা উপাৰ্জন কৰাৰ বহুতো উপায় আছে। কিন্তু ইয়াত টকা খৰচ নকৰাকৈ আপোনাৰ এটা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । আপুনি যিধৰণে ভাল পায়। তেনেদৰে আপুনি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব 

Read also নীলা খামৰ চিঠি – ৰোমান্টিক লাভ ষ্টৰি

10 Ways to Earn money online in Assamese

#1.Blogging

        যদি আপুনি অনলাইনত টকা উপাৰ্জন কৰাৰ কথা ভাবি আছে তেন্তে ৱেবছাইট বা ব্লগ এটা অতি বনাই টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব। ৱেবছাইটৰ পৰা টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ, আপুনি আপোনাৰ ৱেবছাইটত ভাল বিষয়বস্তু প্ৰকাশ কৰিব লাগিব, তাৰ পিছত আপুনি এছ.ই.ও.-ৰ সহায়ত আপোনাৰ ৱেবছাইটলৈ ট্ৰেফিক আনিব লাগিব। যেতিয়া আপোনাৰ ৱেবছাইটলৈ ট্ৰেফিক আহিবলৈ আৰম্ভ কৰে, আপুনি ইয়াক গুগলৰ দ্বাৰা বিজ্ঞাপন দিব পাৰে। যেতিয়াই এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে আপোনাৰ ছাইটলৈ অহা বিজ্ঞাপনত ক্লিক কৰে, তেতিয়া আপুনি তাৰ  বিনিময়ত টকা পায়। 

কিন্তু ৱেবছাইটৰ পৰা টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সময় লাগে সেয়েহে যদি আপুনি আপোনাৰ ৱেবছাইট বা ব্লগৰ পৰা টকা বিচাৰে, আপুনি ধৈৰ্য্য ধৰিব লাগিব আৰু নিৰন্তৰ কাম কৰিব লাগিব যদি আপুনি এনে কৰে তেন্তে আপুনি ব্লগিংৰ পৰা অনলাইন টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব

আপুনি WordPress.org  বা Blogger.com প্লেটফৰ্মত আপোনাৰ ব্লগ বা ৱেবছাইটটো বনাব পাৰিব 

আপুনি ব্লগ বা ৱেবছাইটত এইডছ প্ৰয়োগ কৰিবলৈ গুগলৰ এডচেঞ্চ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

#2.YouTube

      যদি আপুনি অনলাইনত টকা উপাৰ্জন কৰিব বিচাৰে, ইউটিউব এটা উত্তম বিকল্প। যদি আপোনাৰ ওচৰত কিবা এটাৰ বিষয়ে তথ্য আছে, আপুনি ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ভিডি’অ বনাই আৰু সেইবোৰ আপলোড কৰি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। ইউটিউবৰ পৰা টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ ভিডিঅ’বোৰ আপোনাৰ নিজৰ হ’ব লাগিব। 

যদি আপুনি নিৰন্তৰ ভিডি’অ প্ৰস্তুত কৰি আপোনাৰ তথ্য লোকসকলৰ সৈতে প্ৰচাৰ কৰে, আপুনি দেখিব যে নিমিষতে আপোনাৰ যথেষ্ট গ্ৰাহক থাকিব আৰু আপুনি বিজ্ঞাপনৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে আৰু গুগলে আপোনাৰ চেনেল নিৰীক্ষণ কৰিব পাৰে যাতে আপোনাৰ প্ৰতিটো ভিডিঅ’ৰ প্ৰচাৰ কৰা হয় আৰু সেই অনুসৰি আপুনি টকা পাব।

     আজি লাখ লাখ লোকে ইউটিউবৰ পৰা ভাল উপাৰ্জন কৰিছে, সেয়েহে যদি আপোনাৰ ধৈৰ্য আৰু ধাৰাবাহিকভাৱে কাম কৰাৰ সামৰ্থ্য আছে, আপুনি আপোনাৰ নিজৰ চেনেল আৰম্ভ কৰিব পাৰে আৰু ইয়াৰ পৰা টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব ।

Assamese General knowledge Quiz & Mock test


#3.Affiliate Marketing

     এফিলিয়েট মাৰ্কেটিং হৈছে ডাঙৰ কোম্পানীবোৰৰ বজাৰ কৰাৰ এটা উপায়। যত কোম্পানীয়ে ইয়াৰ এটা অংশীদাৰ কাৰ্যসূচী চলায় যাক সহযোগী কাৰ্যসূচী বুলি কোৱা হয়।

   যদি আপোনাৰ এটা ৱেবছাইট ব্লগ বা এইউটিউব চেনেল আছে, আপুনি সহজে তেওঁলোকৰ প্ৰ’গ্ৰামত যোগদান কৰিব পাৰে। যোগদান কৰাৰ পিছত, আপুনি আপোনাৰ ব্লগ বা ইউটিউব চেনেলত তেওঁলোকৰ সামগ্ৰীৰ লিংকটো আপোনি প্ৰচাৰ কৰিব লাগিব, আৰু যেতিয়া আপোনাৰ অনুসৰণকাৰী বা গ্ৰাহকসকলে সামগ্ৰী এটা ক্ৰয় কৰিবলৈ সেই লিংকত ক্লিক কৰে, কোম্পানীয়ে আপোনাৰ অনলাইন উপাৰ্জন হোৱা কমিছন হিচাপে আপোনাক সামগ্ৰীৰ মূল্যৰ কিছু শতাংশ পৰিশোধ কৰে।

#4.freelancing

যদি আপোনাৰ কম্পিউটাৰ বা লেপটপ আছে, আপুনি আগ্ৰহৰ সহায়ত ঘৰত বহিও টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। আপোনাক প্ৰয়োজন হোৱা দক্ষতাবোৰৰ এটাৰ প্ৰয়োজন যেনে ডাটা এণ্ট্ৰি, সেয়েহে, প্ৰ’গ্ৰামিং শিকোৱা, গ্ৰাফিক্স ডিজাইনিং,  ৱেবছাইট  বনোৱা ইত্যাদি

যদি আপোনাৰ কোনো দক্ষতা আছে, ইণ্টাৰনেটত বহুতো ফ্ৰীলাঞ্চিং ৱেবছাইট আছে যাৰ পৰা আপুনি কাম কৰিব পাৰে, আৰু যেতিয়া আপুনি ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰে, আপুনি ইয়াৰ বিনিময়ত টকা লাভ কৰে।

    ফ্ৰীলাঞ্চিং ৱেবছাইটৰ নাম নিম্নলিখিত ধৰণৰ 

  • Freelancing.com
  • UpWork
  • Truelancer
  • Craigslist
  • Topal
  • Guru
  • 99designs
  • Peopleperhour
  • Freelance Writing Gigs
  • Fiverr
  • College Recruiter
  • GetaCoder.com

আপুনি এই ছাইটবোৰত আপোনাৰ একাউণ্ট বনাব  লাগিব আৰু কাম কৰাৰ বাবে আপুনি লোৱা হাৰ লিখিব লাগিব, তাৰ পিছত আপুনি প্ৰকল্পটো ইয়াৰ পৰা লৈ আপুনি কাম কৰিব পাৰিব  আৰু কামটো সম্পূৰ্ণ কৰিলে , আপুনি তাৰ বিনিময়ত টকা পাব । 

এনেদৰে আপুনি ঘৰতে ফ্ৰীলাঞ্চিংৰ জৰিয়তে অনলাইনত টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

#5.Online tuition

   যদি আপোনাৰ ওচৰত কোনো বিষয়ৰ বিষয়ে তথ্য আছে আৰু আপুনি পঢ়াত বিশেষজ্ঞ, এনে বহুতো অনলাইন ৱেবছাইট আছে য’ত আপুনি কিছু ঘণ্টাৰ বাবে  কৰি শিশুসকলক পঢ়াব পাৰে আৰু অনলাইনত টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। , আপুনি আপোনাৰ বিষয় অনুসৰি প্ৰতি ঘণ্টাত মাচুল নিৰ্ধাৰণ কৰি ভাল টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

অনলাইন পঢ়াৰ বাবে কিছুমান ছাইটৰ নাম নিম্নলিখিত ধৰণৰ।

  • Tutor.com
  • Learnpick.com
  • Urbanpro.com 
  • TutorMe
  • Vedantu

Earn money online in Assamese | Earn money online without investment in assamese ( 2021 )

#6.Influencer

      যদি আপোনাৰ এটা ছ’চিয়েল মিডিয়া একাউণ্ট আছে আৰু যথেষ্ট অনুসৰণকাৰী ( Followers ) আছে, আপুনি ইয়াৰ জৰিয়তে অনলাইন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। যদি আপোনাৰ যথেষ্ট অনুসৰণকাৰী        (Followers ) নাই , আপুনি যদি ফেচবুক , ইনষ্টাগ্ৰাম বা টুইটাৰ , ইউটিউব আদিৰ দৰে যিকোনো সামাজিক একাউণ্ট বনাই আপোনাৰ দক্ষতাৰ বিষয়ে নিয়মীয়া সমল দিয়ে বা  আপলোড কৰে তেন্তে আপুনি ভাল অনুসৰণকাৰী গোটাব পাৰিব । 

যদি আপোনাৰ অনুসৰণকাৰী বা গ্ৰাহক আছে, আপুনি সহযোগী সামগ্ৰীৰ প্ৰচাৰ কৰি বা কোম্পানীবোৰক ধনেৰে পৃষ্ঠপোষকতা কৰি, লগতে নিজে ইবুক বা সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰি অনলাইনধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। 

লগতে, যদি আপুনি কোনো ধৰণৰ গ্ৰাহক সেৱা প্ৰদান কৰে, যেনে সমল লিখন বা চাৰ্চ ইঞ্জিন অপ্টিমাইজেচন ইত্যাদি, আপুনি আপোনাৰ দৰ্শকসকলক ইয়াত আগবঢ়াব পাৰে আৰু সেইবোৰক তেওঁলোকৰ গ্ৰাহকলৈ পৰিৱৰ্তন কৰি তেওঁলোকৰ জৰিয়তে টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। ই তেওঁলোকৰ কামও কৰিব আৰু আপুনি সেই কামৰ বাবে টকা পাব।

#7.Ebook Selling

যদি আপোনাৰ ওচৰত এটা বিষয়ৰ বিষয়ে ভাল তথ্য আছে, আপুনি ইবুক এখন লিখিব পাৰে আৰু আপোনাৰ ব্লগৰ জৰিয়তে বা ইউটিউব চেনেল বা ফেচবুক পৃষ্ঠাৰ জৰিয়তে আপোনাৰ দৰ্শকসকলক ক’ব পাৰে যাতে আপুনি অনলাইন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

#8.Online photo selling

  আজিৰ সময়ত, বহুলোকে ফটো তুলি বলৈ আৰু ফটো তুলি বলৈ আৰু সেইবোৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াত আপলোড কৰিবলৈ ভাল পায়। আজি, স্মাৰ্টফোনবোৰেও ভাল মানদণ্ডৰ কেমেৰা লাভ কৰিছে আৰু সেইবোৰে ভাল ফটো আনিছে। 

যদি আপুনি সঁচাকৈয়ে ফটো তুলিবলৈ ভাল পায়, আপুনি আপোনাৰ চখক বৃত্তিলৈ পৰিৱৰ্তন কৰি অনলাইনত টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

ইণ্টাৰনেটত বহুতো ৱেবছাইট আছে য’ত আপুনি আপোনি তুলা ফটো বিক্ৰী কৰিব পাৰে আৰু অনলাইনত টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। 

ৱেবছাইটটোৰ নাম টো ফটো বিক্ৰী কৰি টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ এনেকুৱা কিবা।

  • Shutter stock.
  • iStock Photo.
  • Smug Mug.
  • Alamy.
  • Photo shelter.
  • Flickr.
  • Fotolia.
  • Dreamstime.

#9.Sell your own courses

        যদি আপুনি এটা বিষয়ত অধিক আগ্ৰহী আৰু আপুনি ইয়াৰ পৰা সহজে শিকিব পাৰে, আপুনি অধিক টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। 

আপুনি আপোনাৰ নিজা অধ্যয়ন থীম সৃষ্টি কৰে আৰু তাৰ পিছত পাঠ্যক্ৰম বিক্ৰী কৰা ছাইটত আপোনাৰ একাউণ্ট সৃষ্টি কৰে আৰু পাঠ্যক্ৰমটো আপলোড আৰু বিক্ৰী কৰে

আপুনি এই ৱেবছাইটবোৰলৈ অনলাইন পাঠ্যক্ৰম বিক্ৰী কৰিবলৈ যাব পাৰে।

  • Udemy
  • Thinkific 
  • LearnDash
  • Teachable.

#10.Data Entry

যদি আপোনাৰ উন্নত দক্ষতা নাই কিন্তু কম্পিউটাৰত অলপ সোনকালে টাইপ কৰিব পৰে তেন্তে আপুনি ডাটা এণ্ট্ৰি গ্ৰহণ কৰিব পাৰে আৰু ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰি অনলাইন টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

ইণ্টাৰনেটত বহুতো শাৰী ৱেবছাইট আছে য’ৰ পৰা আপুনি ডাটা এণ্টি কাম ল’ব পাৰে। এই সকলোবোৰ ছাইটত আপুনি অনলাইন ডাটা এণ্ট্ৰি কৰাৰ কাম পায়।

অনলাইন ডাটা প্ৰবিষ্ট কৰিবলৈ  ৱেবছাইটৰ নাম নিম্নলিখিত ধৰণৰ

  • Fiverr
  • elance.com
  • freelancerCircle.com 
  • Upwork.com 
  • PeoplePerHour.com 
  • Guru.com
  • WorkNHire.com
  • 2Captcha
  • Topta

  গতিকে এইবোৰ টকা উপাৰ্জনৰ কিছুমান সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপায়। যদি আপুনি আমাৰ পোষ্টটো পঢ়ি ভাল লাগিলে  অনুগ্ৰহ কৰি Comment কৰক আৰু এই পোষ্টটো শ্বেয়াৰ কৰক। যদি আপোনাৰ ওচৰত অনলাইন টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ কিছুমান ভাল ধাৰণা আছে, 

অনুগ্ৰহ কৰি Comment ৰ জৰিয়তে আমাক জনাব।

                       ধন্যবাদ , আপোনাৰ দিন শুভ হওঁক ।

Read alsoপ্ৰথম প্ৰেম – এটি ৰোমান্টিক লাভ ষ্টৰি

Leave a Comment