Assamese Quotes | Best Assamese Life Quotes | Assamese Sad And Love Quotes | assamese captions for whatsapp , Facebook, Instragram

 Assamese Quotes | Best Assamese Life Quotes |Assamese Sad And Love Quotes | Assamese captions for whatsapp , Facebook, Instragram

Assamese Best Quotes 

       এই শ্ৰেষ্ঠ সংগ্ৰহলৈ আপুনাক স্বাগতম , যদি আপুনি Best Assamese Life Quotes, Sad And Love Quotes , Assamese Life captions  বিচাৰি আছে, তেন্তে এই  পোষ্টটো আপোনাৰ বাবে বিশেষ, আমি ইয়াত সকলো ধৰণৰ Assamese Quotes  সংগ্ৰহ  কৰিছো, যাক আপুনি আপোনাৰ হোৱাটছএপ, ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম আৰু পিণ্টাৰেষ্টতো শ্বেয়াৰ কৰিব পাৰে। 

Assamese Life Quotes


যেতিয়ালৈকে আপোনাৰ আবেগ আৰু বিশ্বাস থাকে আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিবলৈ সাজু থাকে, আপুনি যিকোনো কাম কৰিব পাৰে আৰু পৃথিৱীত যিকোনো বিচাৰি পাব পাৰে| বন্ধুসকল, জীৱনৰ যিকোনো গন্তব্য স্থান বা গন্তব্য স্থান প্ৰাপ্ত কৰাৰ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা টো হ’ল আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু আপোনাৰ ধৈৰ্য্য। যদি আপুনি সততাৰে কাম কৰি আপোনাৰ গন্তব্যস্থানৰ ফালে আগবাঢ়ে আৰু কেতিয়াও ধৈৰ্য্য হেৰুৱাব নোৱাৰে, কোনো শক্তি আৰু পৃথিৱীৰ কোনো বাধাই আপোনাক সফল হোৱাৰ পৰা বাধা দিব নোৱাৰে। কিন্তু কেতিয়াবা আমি নিৰন্তৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰাৰ পিছতো সফল নহওঁ, আমি হতাশাত চেষ্টা কৰা বন্ধ কৰোঁ। কিন্তু বন্ধুসকল, আপুনি কেতিয়াও নিৰাশ হোৱা উচিত নহয়, কিন্তু এনে সময়ত আপুনি আৰু এবাৰ সম্পূৰ্ণ শক্তিৰে চেষ্টা কৰিব লাগিব।

  • বাহিৰত আনক দেখুৱাই সুখী, কিন্তু মনৰ ভিতৰত হাজাৰটা দুখৰ এখন পাহাৰ!! এইয়াই মোৰ জীৱন!! 
  • টকা-পইচা আৰু হাতত চাকৰি এটা নাথাকিলে সন্মান, মৰম আৰু গূৰুত্ব নিজেই নিজেই নোহোৱা হৈ যায়
  • সুখত থকা মানুহে নুবুজে কষ্ট কি, সপোন দেখা মানুহে নুবুজে বাস্তৱতা কি.আৰু স্বাৰ্থপৰ মানুহে নুবুজে সম্পর্ক কি ?
  • উপদেশ কেৱল কাণেৰে নহয়,মনৰেও শুনিব লাগে ! সম্পর্ক কেতিয়াও অৰ্থ আৰু সৌন্দৰ্য দেখি নহয়,ব্যৱহাৰ আৰু চৰিত্ৰ দেখি কৰিব লাগে !সন্মান কেৱল বয়স দেখি নহয়, আচৰণ দেখিও কৰিব লাগে
  • সন্মান আৰু মৰম এই দুটা বস্তু মানুহক প্ৰয়োজন অনুসৰি দিব। প্ৰয়োজনতকে বেছি দিলে পোৱা জনে নিজকে ভগৱান বুলি ভাবে আৰু দিয়াজনক গৰু-ছাগলীৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰে ।

Assamese Love Quotes

  • যি ভাল পোৱাত বিশ্বাস নাথাকে,যত সঁচা কথাৰ কোনো মূল্য নাথাকে,তেনেকুৱা সম্পৰ্কত কেতিয়াও নাথাকিব,কাৰণ যি ভাল পোৱাত বিশ্বাস নাথাকে আৰু আপোনাক বুজি নাপায় তেনেকুৱা সম্পৰ্কত কেতিয়াওঁ সুখী হব নোৱাৰে/নোৱাৰি।
  • ” ভাল তুমি তেওঁক হে পোৱা যিয়ে তোমাক বুজি পাই,যিয়ে তোমাক বিশ্বাস কৰে আৰু যিয়ে তোমাক সন্মান কৰিব জানে.…”
  • কাৰৱাৰ হৃদয়ত অকনমান ঠাই বিচাৰি মমবাতি দৰেই নিজেই নিজক জ্বলাই শেষ নকৰি ! অপেক্ষা কৰা সময়ৰ “” মই নহয় ! সময়ে বুজাব তোমাক আচলতে তোমাৰ মূল্য কিমান ?
  •  এটা ভাল সম্পৰ্ক যদি চিৰজীৱন থাকে তাত মাথো বুজাবুজি, বিশ্বাস,প্রকৃত ভালপোৱা ।যদি ইজনৰ সিজনৰ প্ৰতি ভালপোৱা নাথাকে।। সেইয়া এখন জীৱন হৈ নুঠে।। মুঠৰ ওপৰত প্ৰকৃত ভালপোৱাই সেইবিলাক বাট বিছাৰ নকৰে। ধন্যবাদ।।

Leave a Comment